Рада посилює відповідальність за порушення прав підприємців

Рада посилює відповідальність за порушення прав підприємців

На минулому тижні ВРУ прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб’єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів», який було подано до Верховної Ради ще 07.12.2017 року.

Сам законопроект містить небагато змін, що стосуються механізму фіксації порушень прав підприємців, посилює відповідальность за такі порушення з боку посадових осіб дозвільних органів та визначає чіткі санкції, які можуть бути застосовані до останніх.

Проектом, зокрема, розширюється коло суб’єктів, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 166-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дану статтю також пропонують викласти у новій редакції, в якій буде надано уточнюючий перелік порушень вимог законодавства про дозвільну систему у сфері господарської діяльності.

Законопроект також наділяє районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди (суддів) повноваженнями з розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені частинами п’ятою – тринадцятою статті 166-10 КУпАП.