Легалізація документів

Легалізацією документів називається процедура, яка підтверджує, що офіційний документ, який пред’являється за кордоном та був виданий в Україні, є справжнім. Вона дозволяє визначити, чи відповідає документ що пред’являється офіційним вимогам, прийнятим в країні видачі, і чи діє посадова особа, яка його видала, в межах своїх повноважень. Процедуру легалізації доведеться пройти, якщо Ви вирушаєте в країну, з якої в України немає домовленостей про спрощені схеми визнання автентичності документів.

Легалізація документів в Україні не потрібна, якщо:

  • на документах є фотографія. Це, наприклад, паспорт, водійське посвідчення, військовий квиток;
  • потрібна Вам країна уклала з Україною відповідну двосторонню угоду або договір. Це багато країн СНД, Польща, Чехія, Угорщина, Узбекистан, Монголія та ін.

Різновиди легалізації документів

1. Апостиль

Це особливий штамп, що проставляється прямо на документи або їх копії, засвідчені нотаріусом. Цей метод легалізації документів про освіту, сімейний стан, місце проживання та ін. документів прийнятний більш ніж для десятка країн.

Ставити штамп апостиля можуть міністерства:

  • освіти. Тут апостилюються дипломи, архівні довідки, атестати, всі документи, видані в рамках освітнього процесу;
  • закордонних справ. МЗС апостилює довідки з місця проживання, довідки про несудимість, медичні документи;
  • юстиції. Сюди подаються свідоцтва про шлюб, розлучення, інші документи, видані в органах РАЦСу. Мін’юст посвідчує також документи, які видають нотаріуси або суди.

Апостилюються документи, що належать фізичним та юридичним особам.

Існують простий і подвійний апостилі. У разі подвійного апостиля штампи ставляться на завірені у нотаріуса:

  • оригінал документа або його копію;
  • переклад цього документа.

Подвійний апостиль доводиться робити тим особам, які відправляються в Італію, Францію, Швейцарію та ряд інших країн.
2. Консульська легалізація

Консульська легалізація документів в Києві потрібна громадянам, які вирушають до країн, що не допускають використання апостиля, наприклад, в Єгипет, Іран, Кувейт, Пакистан. Ці держави приймають тільки документи, легалізовані в Мін’юсті, МЗС і в їх консульствах.

Пакет документів на легалізацію подається по нотаріально завіреній довіреності. Якщо замовник під час подачі документів перебуває за кордоном, довіреність оформлюється в українському консульстві країни, в якій він знаходиться, або іншим уповноваженим органом, а потім пересилається на місце подачі.

В ході легалізації дипломів вузів і технікумів печатки ставляться на їх копії, попередньо завірені у нотаріуса. Обов’язкова умова – наявність архівної довідки. Її потрібно брати за місцем навчання.

В пакеті на легалізацію документів, що належать юрособі, обов’язково має бути супровідний лист з даними особи, якій компанія довіряє подачу документів в консульство. Підписує цей лист директор організації.

Легалізація документів, отриманих в РАЦСі, робиться для документів нового зразка. Для країн, які приймають видані РАЦСами документи старих зразків, печатка легалізації ставиться на їх копіях, які попередньо були завірені у нотаріуса.

Щоб дізнатися ціну легалізації документів, домовитися про терміни, задати інші питання менеджеру, заповніть форму зворотного зв’язку (онлайн-замовлення) або зателефонуйте нам.