Мінфін спрощує процедуру заповнення митних декларацій

Мінфін спрощує процедуру заповнення митних декларацій

Ще минулої п’ятниці Мінфіном був затверджений підготовлений спільно з ДФС Наказ про внесення змін до Класифікатора документів, що використовуються при митному оформленні. Цим Наказом вищезгадані органи зробили крок для покращення функціонування так званого «відкритого вікна», суть якого полягає в актуалізації списку та назв документів щодо підтвердження дотримання заборон і обмежень, встановлених при переміщенні окремих товарів через митний кордон України.

Окрім виключення цілої низки документів, що подаються для митного контролю, запроваджено європейський підхід внесення інформації до митної декларації. Відтепер, достатньо буде внести лише відповідний код, який підтвердить, що на товари, що переміщуються через митний кордон України, не поширюються відповідні обмеження та заборони.

Таке нововведення не лише спростить процедуру опису товарів у митній декларації, а й автоматизує контроль за дотриманням обмежень, встановлених при переміщенні окремих товарів через митний кордон України.

Так, наприклад, достатньо буде внести код 5216, щоб повідомити митницю про те, що в товарах відсутні озоноруйнівні речовини; код 5056 – про те, що агрохімікати та пестициди не підлягають державній реєстрації в Україні; код 5057 – про те, що товари не є небезпечними відходами.

Нагадаємо, що Наказ Мінфіну вступить в силу через 10 днів після його опублікування на офіційному сайті УКРІНФОРМ.