Візи в Україну

Правила в’їзду та перебування іноземних громадян в Україні регулюються Міністерством закордонних справ. Вирішивши відвідати Україну, варто виконати декілька кроків: ознайомитися з існуючими варіантами віз; дізнатися, чи варто відкривати візу в Україну громадянам вашої країни (можливий безвізовий та повний безвізовий режими); підготувати необхідні документи, якщо віза все-таки потрібна.

Візи в Україну

Типи віз в Україну

Існує 3 типи віз в Україну для іноземців: транзитна (тип В), короткострокова (тип С), довгострокова (тип D).

 • Транзитна віза – для іноземців, які подорожують в інші країни, перетинаючи Україну транзитом. Даний тип візи дозволяє перебувати в Україні 5 днів. Підстава для отримання транзитної візи – квиток в країну призначення або наявність відкритої візи до іншої країни. Транзитна віза буває одно-, дво- і багаторазова (діє протягом року).
 • Короткострокова віза дозволяє знаходитися в Україні сумарно 90 днів протягом 180 (від дати першого в’їзду в Україну). Для громадян деяких країн кількість днів може відрізнятися. Наприклад, громадяни Сербії можуть перебувати в Україні лише 30 днів протягом 60-ти.
 • Довгострокова віза необхідна для перебування в Україні більше 90 днів. Оформлюється, якщо іноземець планує відвідати Україну на тривалий термін, оформити посвідку на проживання.

Довідка: посвідка на проживання – документ, що підтверджує право громадянина іншої країни перебувати в Україні постійно або проживати тут тимчасово. Буває посвідка на тимчасове проживання (ПТП) та посвідка на постійне проживання (ППП). З 1 червня 2018 року на ППП встановлений термін дії – 10 років, після закінчення якого потрібно звернутися до уповноважених органів для обміну бланка посвідки на проживання. ПТП оформлюється на 1-3 роки з можливістю продовження.

Визначившись з метою візиту та з необхідною візою, слід зайти на сайт Міністерства закордонних справ України і перевірити, чи потрібно попереднє оформлення візи для вашої країни.

Українським законодавством передбачений перелік країн, для яких діє повний безвізовий режим. Представникам наступних країн не потрібна жодна з віз:

 • Білорусь (при в’їзді в Україну громадянам Білорусі потрібно мати тільки внутрішній паспорт)

Закордонний паспорт необхідно пред’явити громадянам наступних країн:

 • Грузія
 • Молдова
 • Вірменія
 • Азербайджан
 • Узбекистан
 • Монголія (необхідний документ, що підтверджує мету приїзду)
 • Росія (додатково знадобиться пройти процедуру фіксації біометричних даних: дактилоскопію і фотографування). Росіянам-чоловікам 16-60 років раніше в’їзд на територію України був обмежений. За нинішнім вимогам, причина в’їзду повинна бути обґрунтованою – всі чоловіки піддаються ретельній перевірці з боку співробітників прикордонної служби.

Безвізовий режим для в’їзду в Україну діє для ряду інших країн (всього більше 50). Але в кожної країни є особливі тимчасові проміжки, що дозволяють перебувати в країні. У число країн з безвізовим режимом входять країни Євросоюзу, США, Японії, Канади, декількох країн Латинської Америки. Такий тип безвізу дозволяє громадянам інших країн перебувати в Україні сумарно 90 днів протягом 6 місяців. При необхідності залишитися довше оформляється довгострокова віза типу D. Тільки при наявності довгострокової візи можливо отримати посвідку на проживання.

Країни з візовим режимом, яких понад 100, проходять всю процедуру оформлення однієї з віз. Для цього необхідно зібрати всі документи.

Документи для візи в Україну

Процедура оформлення візи для іноземців в Україну відбувається шляхом подачі документів в українське консульство в своїй країні. Перелік документів встановлено Правилами оформлення віз для в’їзду в Україну, які розміщені на сайті – МЗС. Документи на візу для іноземців або осіб без громадянства подаються особисто або уповноваженою особою заявника.

 • Візова анкета
 • Паспорт, який буде дійсний не менше 3 місяців з моменту виїзду з України (в паспорті повинні бути мінімум дві чисті сторінки)
 • 2 фото 3х4 см
 • Квитанція сплати консульського збору (розмір збору залежить від країни громадянства)
 • Документ про достатнє фінансове забезпечення на період перебування в Україні (або про можливе отримання фінансового забезпечення під час поїздки в Україну)
 • Медична страховка
 • Якщо віза для дитини – згода від батьків або опікунів
 • Документ, що підтверджує мету візиту (запрошення, путівка тощо)

Кількість документів залежить від типу візи, яка вам необхідна.

Для короткострокової візи знадобиться запрошення від родичів / релігійних об’єднань / бізнес партнерів / медичних центрів тощо; для туристів – документ, що підтверджує мету візиту.

Для оформлення довгострокової візи в Україну – дозвіл на працевлаштування / запрошення від навчального закладу; дозвіл на імміграцію; документ, що підтверджує ваш шлюб з громадянином (кою) України; документ, що підтверджує вашу приналежність до сім’ї людини з посвідкою на проживання в Україні тощо.

Для транзитної візи – квиток в третю країну або відкрита віза в ній; документ, що підтверджує транзитну мету перевезення пасажирів або вантажів, у разі, якщо подорожуєте на машині; ліцензія на міжнародні перевезення.

Куди подавати документи

Документи на візу подаються в консульство України, візові центри або дипломатичне представництво України в вашій країні. Для деяких країн з початку 2019 року передбачена спрощена процедура оформлення візи – еVisa. Електронна віза доступна тільки при одноразовому візиті в Україну на термін до 30 днів, якщо мета вашої поїздки збігається з однією з перерахованих:

 • Бізнес
 • Приватна
 • Туризм
 • Лікування
 • Культурна / освітня / наукова / спортивна діяльність
 • Іноземні медіа

Алгоритм оформлення електронної візи: реєстрація на порталі МЗС, внесення даних в бланк заявки, завантаження необхідних документів, оплата 85 дол. США візового збору.

Оформити візу в Україну можливо безпосередньо в аеропортах, а саме – в міжнародних аеропортах «Бориспіль» та «Одеса». Варто зазначити, що на сайті МЗС інформація про цей спосіб отримання візи актуальна. Однак Андрій Заєць, державний секретар МЗС, раніше оголошував про скасування такої можливості.

У зазначених аеропортах оформляються:

 1. Короткострокові візи для разового в’їзду в Україну на термін до 15 днів з однієї з наступних цілей:
 • Дипломатична або військова мета за клопотанням Державних органів України.
 • З метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в Україні за клопотанням Державної служби з надзвичайних ситуацій.
 • З метою невідкладного лікування або участі в похоронах близького родича.
 • Пілотам та іншим членам екіпажу, задіяним в міжнародних рейсах при наявності ліцензії пілота або посвідчення (сертифіката) члена екіпажу.

2. Транзитні візи (тип В) – для разового в’їзду на термін до 5 днів членам екіпажів іноземних суден, що перебувають в українських портах, за наявності виписки з суднової ролі.

Рішення про отримання такої візи приймається протягом доби.

P.S. Наявність візи не гарантує в’їзд в Україну. При проходженні прикордонного контролю вас можуть не пропустити якщо, приміром, не буде документа, що підтверджує мету вашого візиту до України.

Оформлення візи в Україну для іноземців має багато нюансів. Вникнути в усі тонкощі допоможуть компетентні співробітники нашої компанії. Тому не втрачайте часу, звертайтеся за консультацією – тут обов’язково допоможуть.

Для більш детальної інформації, зв'яжіться з нами:

welcome@kbconsult.com.ua kbc-ltd @kbcsupport
З повагою колектив ТОВ "Київ Бізнес Консалтинг"