Витяг з реєстру платників пдв (витяг з ЄДР)

До 2014 року статус платника ПДВ підтверджувався відповідним свідоцтвом. Зараз цей вид документа скасовано, йому на зміну прийшов витяг з реєстру платників ПДВ. Його отримання, на перший погляд, – справа нескладна. Але точно так само, як будь-які звернення до державних органів, вимагає професійного підходу.

Витяг з реєстру платників пдв (витяг з ЄДР)

Коли і кому потрібно ставати на облік як платник ПДВ?

Зареєструватися як платник ПДВ можна за двома підставами: в добровільному або обов’язковому порядку.

 1. В обов’язковому порядку реєструються платниками ПДВ ті підприємства, чий прибуток протягом 12 календарних місяців склав 1 млн грн і більше.
 2. На добровільних засадах платником цього податку може стати будь-яка юридична особа або фізична особа – підприємець. В такому випадку не пред’являється вимог до обороту або статутного фонду.

За відсутність реєстрації в тому випадку, коли вона необхідна відповідно до положень Податкового кодексу, передбачені штрафні санкції.

Якщо мова йде про обов’язкову реєстрацію, відповідна заява подається до 10 числа місяця, наступного за тим, в якому був перевищений поріг 1 млн грн. Той, хто вирішив стати платником ПДВ на добровільних засадах, повинен звернутися до податкового органу не пізніше ніж за 20 днів до 1-го числа наступного місяця, в якому і буде встановлено статус.

Підтвердженням того, що реєстрація відбулася, є включення особи до відповідного державного реєстру. Підприємству або фізичній особі – підприємцю залишається отримати виписку з реєстру платників ПДВ.

Як зареєструватися платником ПДВ?

Для реєстрації потрібно подати до податкового органу такі документи:

 • заяву за формою 1-ПДВ;
 • довіреність на особу, яка подає заяву.

У заяві 1-ПДВ потрібно буде вказати такі відомості:

 • найменування, адреса підприємства;
 • паспортні дані та ІПН його керівника, головного бухгалтера та особи, яка подає заяву;
 • підставу для реєстрації відповідно до Податкового кодексу України;
 • загальну суму виручки від підприємницької діяльності особи за останні 12 місяців;
 • дату досягнення граничного порогу 1 млн грн.

Кожна сторінка заяви засвідчується підписом уповноваженої особи та печаткою, якщо вона є.

На обробку заяви відводиться 3 робочих дні. Потім можна перевірити наявність організації або підприємця в реєстрі на сайті податкової служби України та звернутися за самою випискою.

Як отримати виписку і що в ній вказують?

Виписка (витяг ЄДР) з реєстру платників ПДВ готується не більше ніж два робочих дня з дати надходження запиту. Подати її в податковий орган може і платник ПДВ особисто, і його уповноважена особа за наявності довіреності.

У запиті зазначаються критерій пошуку платника в реєстрі і спосіб отримання самої виписки – поштою або в офісі податкової служби.

Підсумкова виписка формується за вказаному у запиті критерієм і містить відомості, актуальні на момент її формування:

 • назва або ПІБ платника ПДВ;
 • його індивідуальний податковий номер;
 • дату реєстрації платником ПДВ;
 • термін дії реєстрації;
 • реквізити рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ;

В подальшому цю виписку (її копії) потрібно буде за запитом надавати контрагентам і перевіряючим органам.

Послуги компанії «Київ Бізнес Консалтинг»

Основні труднощі, з якими стикаються заявники при отриманні витяга ЄДР, – це правильність заповнення заяви, запиту і витрата часу на поїздку в податкову.

Фахівці юридичної компанії «Київ Бізнес Консалтинг» візьмуть все на себе. Від клієнта потрібно тільки оформити довіреність. Економте час і залиште рутинну роботу тим, хто має величезний досвід в спілкуванні з державними структурами.