Бухгалтерський аутсорсинг

Бухгалтерський аутсорсинг дозволяє підприємству організувати якісний облік без необхідності наймати фахівців в штат. За фіксовану абонентську плату замовник отримує обумовлений обсяг послуг, позбавляючись від всіх тривог, штрафів і проблем, пов’язаних з неправильним веденням бухобліку на підприємстві. Компанія «Київ Бізнес Консалтинг» надає послуги з бухгалтерського обслуговування юридичних осіб і приватних підприємців.


Бухгалтерські послуги

Переваги передачі бухобліку на аутсорсинг

Бухгалтерський аутсорсингХто хоч раз був керівником підприємства, напевно стикався з такими проблемами, як дефіцит компетентних кадрів, роздутий штат бухгалтерії при посередньому виконанні прямих обов’язків, необхідність залучати зовнішніх аудиторів, врегулювати проблеми з податковою та іншими контролюючими органами тощо.

Додайте до цього необхідність виплачувати не тільки саму зарплату (зауважте, далеко не мінімальну), але і податки на Фонд оплати праці (ФОП), оплачувати лікарняні, відпустки. Забезпечувати відділ бухгалтерії канцтоварами, фаховою літературою, платити за ПЗ і семінари по законодавчим нововведенням.

Тепер ви розумієте, чому більше 90% малих і середніх підприємств на Заході і практично кожен приватний підприємець віддають на аутсорсинг бухгалтерський облік? Для цього є як мінімум 4 причини, і всі вони також актуальні для вітчизняного бізнесу.

 1. Професіоналізм фахівців. Бухгалтерська компанія вже їх знайшла і оцінила. Крім того, вона власним коштом оплачує навчання і підписки на професійну літературу.
 2. Економія на утриманні відділу бухгалтерії в штаті компанії.
 3. Гарантія якості. Для бухгалтерської або юридичної компанії аутсорсинг – це бізнес, підприємство – клієнт. Від якості послуг, що надаються залежить доля фірми на ринку.
 4. Комплексність. Як правило, в абонентські пакети входять і консультації, і підтримка в разі виникнення будь-яких профільних питань.

Що може входити в комплекс послуг?

Відразу скажемо: перелік послуг, які необхідні саме вашому підприємству, з’ясовується в ході переговорів і фіксується в договорі на обслуговування. Найчастіше бухгалтерський аутсорсинг в Києві включає:

 • роботу з первинною документацією, розрахунки з контрагентами;
 • розрахунково-касові операції, ведення відповідної документації;
 • складання та передачу по календарю звітів до податкової інспекції, Пенсійного фонду, органи статистики тощо;
 • представлення інтересів абонента в державних структурах;
 • податковий облік: розрахунок сум податків, їх сплата, взаємодія з ДПІ;
 • кадровий облік, розрахунок і нарахування заробітної плати, страхових платежів;
 • надання консультацій з поточних питань діяльності підприємства і організації обліку;
 • участь в перевірках підприємства;
 • проведення інвентаризацій з оформленням результатів, аналіз залишків і т. п.

Залежно від організаційної форми та обраної системи оподаткування, а також від того, чи є абонент платником ПДВ, список функцій може доповнюватися і розширюватися. Часто послуги бухгалтерського аутсорсингу компанії надають пакетно.

Як будується робота?

Взаємовідносини фахівців компанії «Київ Бізнес Консалтинг» і замовника будуються, крім договору, на взаємній довірі. Так, у своїй роботі ми виходимо з того, що:

 • вся первинна облікова документація достовірна;
 • особа, яка відповідає за співпрацю з боку замовника, може приймати рішення і наділена необхідними повноваженнями.

Ще один важливий аспект – конфіденційність. Надавати якісні послуги бухгалтерського аутсорсингу в Україні неможливо без того, щоб бути в курсі всіх нюансів і «підводних каменів» роботи замовника. Але в той же час ми прекрасно розуміємо побоювання клієнтів щодо витоку даних, які можуть становити, наприклад, комерційну таємницю. Тому темі захисту даних в «Київ Бізнес Консалтинг» приділяється велика увага.

Крім договору, де закріплюється відповідальність виконавця за розголошення і виток конфіденційних даних, технічно захищається електронний документообіг, а доступ до нього отримують виключно уповноважені особи.

У той же час система електронного документообігу дозволяє замовнику оперативно отримувати необхідні довідки, звіти або виписки.

Про вартість послуг

На ринку бухгалтерського аутсорсингу ціни послуг формуються виходячи з багатьох факторів. Так, беруться до уваги:

 • масштаби компанії, штат, наявність філій, відокремлених підрозділів;
 • сфера діяльності і її особливості в частині оподаткування, дозвільних документів тощо;
 • система оподаткування;
 • кількість первинних документів;
 • активність компанії на ринку: одна багатомільйонна угода в рік вимагає менше уваги, ніж десяток дрібніших в місяць.

Комерційна пропозиція і розмір абонплати формуються індивідуально для кожного замовника після знайомства фахівців компанії з бізнесом, сферою, станом бухобліку на поточний момент.

Зауважимо, що при оцінці вигідності передачі всього або окремих ділянок обліку буде неправильно співвідносити з вартістю бухгалтерського аутсорсингу тільки Фонд оплати праці штатної бухгалтерії. Для отримання повної картини врахуйте не тільки зарплати бухгалтерів «брутто», але ще і такі неявні витрати:

 • податок на Фонд оплати праці – близько 41,5% від загальної суми;
 • оплата часу, коли бухгалтер фактично не працює: відпустки, в тому числі соціальні, лікарняні листи;
 • витрати на обслуговування техніки та ПЗ;
 • оплата підписок на профільну періодику, семінари та навчання;
 • закупівля канцтоварів, паперу, інші накладні витрати.

При цьому важливо розуміти, що всі ці витрати не гарантують якісного бухобліку. А в разі звільнення штатного співробітника доведеться витратити час на пошуки і введення в курс нової людини. Це додаткові ризики.

У той же час, підписавши договір на обслуговування компанії бухгалтерським відділом «Київ Бізнес Консалтинг», можна легко уникнути позначених проблем. Ви просто вносите зазначену в договорі абонплату, надаєте необхідну інформацію і первинні документи. Все інше перестає бути вашою турботою.

Бухгалтерський аутсорсинг від «Київ Бізнес Консалтинг» – це якраз той випадок, коли власний спокій можна купити.

Зателефонуйте або напишіть нам. Обговоримо і обов’язково знайдемо взаємовигідне рішення.