Складання договорів

Складання договорівВажливою складовою будь-якої господарської діяльності є договір. Це той документ, який гарантує захист інтересів сторін угоди. При формальному підході до складання договору контрагенти повинні бути готові до того, що в разі виникнення спірних ситуацій і претензій довести правоту і домогтися бажаного результату справи буде проблематично.

Консалтингова компанія KBC надає широкий спектр юридичних послуг, включаючи професійне складання договорів. Ми працюємо з юридичними і фізичними особами, надаючи послугу в тому обсязі, який вважає оптимальним клієнт. Наші юристи проводять консультації і надають практичну допомогу по підготовці договору з нуля. Ще один напрямок нашої діяльності – аналітична робота. Ми проведемо правовий аналіз договору і забезпечимо об’єктивну оцінку ефективності всіх положень документа і його юридичну правомірність. Доручивши нам роботу з договорами, ви:

  • Забезпечите баланс прав і обов’язків сторін, прописавши в документі рішення всіх можливих ситуацій.
  • Максимально убезпечите себе від потенційних ризиків (юридичних і фінансових проблем), пов’язаних з некоректно складеним документом.
  • Будете впевнені – документ не порушує українське законодавство, враховує всі ваші інтереси і не містить «підводних юридичних каменів».

В яких випадках можуть знадобитися послуги зі складання договорів

Як показує практика, будь-яка угода вимагає документального оформлення. Це справедливо як для комерційних організацій, так і для фізичних осіб. Багатьох проблем, пов’язаних з наданням певних робіт і послуг або з поставками обладнання, матеріалів і готової продукції, можна уникнути, якщо всі зобов’язання чітко регламентовані договором. Те ж стосується цивільних відносин: складання договорів купівлі-продажу, оренди нерухомості або договору позики, нагадують юристи, дисциплінує обидві сторони угоди. І що ще більш важливо – узгоджений і підписаний договір в майбутньому може стати головним аргументом в разі, якщо свої права і інтереси доведеться відстоювати в суді.

Типові проблеми, що виникають через неграмотно складений контракт

Договірні відносини – це основа бізнесу. Якщо документ, що регламентує права і обов’язки, написаний некоректно або недостатньо деталізований, можуть виникнути фінансові, юридичні, податкові та інші проблеми.

  • Наприклад, багатьом знайома ситуація, коли через неграмотно складений договір підприємство не може отримати гроші за свої роботи або послуги, оскільки контрагент за надуманими причинами висуває все нові вимоги і претензії, а причепитися до них за умовами угоди неможливо.
  • Помилки і юридичні шпарини в договорі нерідко є причиною збитків внаслідок порушень термінів поставки замовлення або неузгоджених змін умов співпраці (наприклад, при несподіваному підвищення орендної плати або відсотків по кредиту).
  • Необхідно також згадати про те, що до тексту документа можуть мати претензії контролюючі органи – якщо в договорі допущені правові помилки.

Не існує єдиного правильного прикладу складання договору, оскільки у кожної угоди є певні нюанси і відмінності. В документі повинні бути враховані система оподаткування всіх сторін угоди; характер і вид предмета контракту; способи і терміни виплат і отримання грошових коштів; ступінь відповідальності сторін; питання, пов’язані зі специфікою виконання договору, і безліч інших чинників.

Порядок складання договору

Юристи компанії KBC готові забезпечити правовий супровід договірних відносин. Ми допомагаємо клієнтам розробити, скласти, проаналізувати і змінити договір будь-якого типу і ступеня складності. Робота над новим документом ведеться в наступній послідовності:

  • Етап 1. Первинні консультації. Вивчення конкретної ситуації і особливостей угоди. Визначення типу майбутнього договору.
  • Етап 2. Розробка технічного завдання щодо майбутнього документу (з урахуванням побажань клієнта і узгоджених положень). На цьому етапі встановлюються істотні умови і аспекти угоди.
  • Етап 3. Складання проекту майбутнього договору і узгодження всіх пунктів із замовником.
  • Етап 4. При необхідності – переговори з контрагентами для узгодження всіх положень документа. За необхідності вносяться правки, після чого готується фінальний варіант документа.

Весь процес може займати від декількох годин до декількох днів – це залежить від складності документа і часу узгодження положень. За бажанням замовника юрист, який підготував угоду, може взяти участь і в її підписанні.

Складання договорів і не тільки: послуги юридичної експертизи

У разі, коли угода оформлюється за договором, запропонованим партнером (контрагентом), не поспішайте ставити свій підпис. Логічно припустити, що ваш візаві в документі прописав всі умови «під себе», тобто максимально захистив свої права і зменшив ступінь відповідальності. Не маючи гарної юридичної підготовки, складно оцінити всі умови контракту і виявити підводні камені майбутньої угоди. Тому краще, що можна зробити – звернутися до практикуючого досвідченого юриста, який детально вивчить документ і підготує юридичний висновок, орієнтуючись на ваші інтереси (інтереси вашого бізнесу). За результатами експертизи юрист складе перелік юридичних ризиків і підготує нову редакцію договору – правомірного і вигідного для вас.

Складання договорів в Києві – ціна для клієнта

Щоб уточнити терміни і вартість юридичних послуг, зв’яжіться з нами по телефону. Хоча є середній тариф, неможливо без ознайомлення з тонкощами контракту точно сказати, у скільки обійдеться складання договору, ціна обговорюється індивідуально на підготовчому етапі. Підсумкова сума залежить від обсягу та складності роботи.