Страховка для виїзду за кордон

Виїжджаючи на відпочинок за кордон, жоден турист не знає, що його чекає під час подорожі. Інфекції, дорожні пригоди, укус комахи, загострення хвороби, отруєння – в цих та інших випадках знадобиться професійна лікарська допомога. Вартість медичних послуг в чужій країні може виявитися непідйомною (наприклад, за консультацію лікаря в Європі доведеться заплатити не менше 30 євро), але вихід є: щоб гарантовано отримати екстрену допомогу без істотних витрат, достатньо оформити медичну страховку.

 • Медична страховка для виїзду за кордон – це спеціальна програма страхування, обов’язкова у багатьох країнах (якщо поліса немає, великий ризик, що мандрівника не пропустять через прикордонний контроль).

Ті, хто планує поїздку за туристичною путівкою, повинні бути готові до того, що страховка для виїзду за кордон, швидше за все, вже буде включена у вартість туру. В Україні отримання туристичного страхування регламентується Законом «Про туризм» (ст. 16). Тим, хто планує самостійну поїздку, потрібно самим потурбуватися про страхування. Чому це важливо?

Страховка для виїзду за кордон

Статистика показує, що нещасні випадки за кордоном відбуваються частіше, ніж вдома. Проблеми зі здоров’ям можуть виникнути через зміну клімату або харчування. Велика ймовірність травм, оскільки на відпочинку мандрівники нерідко вибирають активні і небезпечні розваги. Не виключені ДТП, якщо іноземець подорожує на автомобілі по незнайомих дорогах.

Що покриває страхування виїжджаючих за кордон?

Стандартний страховий поліс передбачає захист майнових інтересів громадян в разі надання медичних і медико-транспортних витрат. Страховка покриє витрати, якщо знадобиться допомога медиків при гострих раптових захворюваннях, травмах внаслідок нещасного випадку, а також при гострому зубному болю. Поліс допоможе оплатити обстеження, медикаменти і медичні маніпуляції, необхідні для надання екстреної амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги. Крім того, страховка покриває:

 • витрати, пов’язані з транспортуванням пацієнта до лікувального закладу;
 • витрати, пов’язані з транспортуванням потерпілого на постійне місце проживання для подальшого лікування і реабілітації;
 • витрати на репатріацію тіла (в разі смерті).

До переліку страхових ризиків стандартної страховки не входить лікування загострень хронічних недуг і стоматологічні послуги (якщо розболівся зуб або якщо ви отримали травму зуба, поліс покриє тільки видалення або тимчасову пломбу).

Страховка для виїзду за кордон – вартість полісу

Ціна страхування в кожному випадку розраховується індивідуально, оскільки вона залежить від включених в поліс ризиків і страхової суми. Мінімальний ліміт в різних країнах відрізняється. Наприклад, тим, хто їде в Єгипет, потрібно застрахуватися мінімум на $ 15 тис., а в країнах ЄС мінімальна сума покриття – від € 30 тис. За бажанням клієнта ліміт може бути збільшений – за рахунок включення додаткових опцій. На підсумкову вартість також впливають:

 • країна, в яку їде людина (стандартний поліс в європейські країни обійдеться дорожче, ніж аналогічне страхування в Єгипті);
 • тривалість поїздки;
 • особливості проведення часу за кордоном або рід занять (якщо потрібна страховка для виїзду за кордон для спокійного пляжного відпочинку, ціна буде одна, якщо турист передбачає екстремальне дозвілля, слід вибрати більш дорогий, розширений варіант – щоб покрити всі можливі витрати, типові, наприклад, для дайвінгу);
 • вік мандрівника (наприклад, страховка для дітей до 7 років включає стандартні пункти, але коштує на 20 – 30 % дорожче дорослої).

Є спеціальні види страховок, наприклад, поліси для вагітних жінок, страховки для альпіністів і інші: скільки коштує той чи інший варіант, потрібно уточнювати на момент оформлення.

Ще один важливий нюанс, який слід враховувати при купівлі поліса, – наявність франшизи. Так називають певну суму грошей, яка не компенсується при настанні страхового випадку. Наприклад, якщо в договорі страхування вказана франшиза € 50, це означає, що при наданні медичних послуг вартістю до 50 євро клієнт сам оплачує всі витрати. Вартість страховки з франшизою нижче.

Страховка для отримання візи: вимоги

Українці сьогодні можуть подорожувати без віз більш ніж в 120 країн. Але в будь-яких міжнародних поїздках – хоч без віз з біометричними паспортом, хоч зі звичайним паспортом і візою (наприклад, якщо дозвільний документ потрібен для навчання, роботи або одержання шенгену), неодмінно знадобиться медична страховка. Отримати без неї візу просто не вийде. Вимоги і ціна страховки відрізняються в залежності від обраної країни і типу візи. До основних (загальних) вимог належать:

 • мінімальна страхова сума (для порівняння – в США мінімальний ліміт $ 50 000);
 • обов’язковий перелік страхових ризиків (стандартні поліси включають мінімальний список ризиків);
 • зона покриття (наприклад, ті, хто виїжджає в країни ЄС потрібна така страховка для візи, яка буде дійсна у всіх країнах Євросоюзу і шенгену);
 • термін дії (страховка повинна бути дійсною весь період перебування за кордоном).

Для тих, хто планує тривале перебування за межами рідної країни, оптимальний варіант – розширена медична страховка для візи, вартість якої може включати і лікування загострення хронічних хвороб. Повний перелік ризиків узгоджується під час оформлення документа зі страховим агентом.

Де і як оформлюється страховка для виїзду за кордон в Києві

Правильний страховий поліс – це документ, виданий акредитованою в Україні страховою компанією. Страховка повинна бути засвідчена печаткою та підписом страхового агента. Оформлюється страховий поліс для візи в Києві досить швидко – весь процес займає не більше півгодини. Клієнт може отримати паперовий або електронний варіант – обидва тексти мають законну силу.