Обмін посвідки на постійне проживання в Україні

З 1 червня 2018 року форма посвідки на проживання в Україні зазнала великих змін. Тепер це не звична багатьом «книжечка», а ID-картка.

Термін, на який видається посвідка на постійне проживання (ППП), – десять років. Обмін постійної посвідки на проживання у вигляді ID-картки необхідно робити за 15 робочих днів до закінчення терміну дії. Однак, як і раніше, ППП потребує обміну, коли власнику виповнюється 25 і 45 років (це поширюється на посвідку на проживання у вигляді книжечки / старий бланк). Крім того, є ще декілька підстав для обміну ППП.

Порядок обміну постійної посвідки на проживання (ППП) після досягнення 25 і 45 років

У громадянина є 1 місяць після виповнення 25 або 45 років (це поширюється на посвідку на постійне проживання у вигляді книжечки / старий бланк) для того, щоб здійснити обмін посвідки на проживання в Україні. Якщо цього не зробити, документ буде вважатися недійсним, а особа – порушником законодавства. По простроченій посвідці на постійне проживання (ППП) можна буде навіть в’їхати в Україну, але потім потрібно невідкладно звернутися в міграційну службу, сплатити штраф (від 1700 до 5100 грн) і зайнятися обміном.

Врахуйте, що поки на руках немає дійсної посвідки на постійне проживання, вас не можуть прийняти на роботу, надати послуги в банку, дати візу і т.п. Скрізь, де знадобиться підтвердження законності вашого перебування на території України, вам не буде чого пред’явити.

Документи не можна подати раніше виповнення відповідного віку. Надати їх до підрозділу ДМС потрібно особисто. Обмін посвідки на постійне проживання в Україні в 45 і 25 років відбувається протягом 15 робочих днів.

Які документи підготувати?

  • Закордонний паспорт і його перекладену на українську мову нотаріально посвідчену копію.
  • Посвідка на постійне проживання, яку потрібно обміняти.

Оригінал паспорта і ППП повертається при прийомі після посвідчення особи. Копія залишається в ДМС. Фотографії зараз не потрібні, заявника сфотографують в підрозділі Державної міграційної служби та знімують відбитки пальців.

Інші підстави для обміну ППП

Якщо протягом терміну дії посвідки на постійне проживання змінюються особисті дані громадянина (прізвище, ім’я, по батькові), або виявляються які-небудь невідповідності в ППП та інших документах, що встановлюють особу, або сама ID-картка приходить в непридатність або загублена, вона підлягає обміну.

Для таких випадків в ДМС надаються:

  • Паспорт і його нотаріально посвідчений переклад на українську мову.
  • Посвідка на проживання, яка підлягає обміну.
  • Підстава для обміну.

В якості підстав можуть виступати:

  • документи про зміну імені, прізвища або по батькові (свідоцтво про шлюб, рішення суду тощо);
  • документи, які встановлюють некоректність відомостей, зазначених у посвідці на постійне проживання (ППП);
  • довідка з поліції про крадіжку постійної посвідки на проживання (ППП) і т.д.

Кожен випадок має розглядатися індивідуально, і так само індивідуально формується пакет документів для обміну посвідки на проживання в Україні.

Фахівці ТОВ «Київ Бізнес Консалтинг» допоможуть пройти процедуру обміну або відновлення посвідки на проживання максимально швидко. На вашому боці – весь багаторічний досвід юристів компанії в сфері міграційного законодавства.

For more information, please contact us:

welcome@kbconsult.com.ua kbc-ltd @kbcsupport
Yours faithfully, Kyiv Business Consulting Ltd.